Laryngolog
Poradnia świadczy usługi w oparciu o kontrakt z NFZ, odpłatnie oraz w ramach ubezpieczeń prywatnych.
Laryngologia jest dziedziną medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób uszu, nosa, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi. Lekarze specjaliści tej dziedziny diagnozują i leczą dolegliwości słuchu, zawroty głowy czy zapalenie zatok przynosowych. Dbają o to, by drogi oddechowe były zdrowe. Wczesne rozpoznanie schorzeń laryngologicznych daje większe szanse na skuteczniejsze leczenie. W poradni laryngologicznej pracują lekarze z dużym doświadczeniem z zakresu otolaryngologii.
W ramach poradni laryngologicznej Pacjenci mogą skorzystać ze specjalistycznej konsultacji lekarskiej w zakresie:
- leczenia chorób nosa, uszu, gardła i krtani, zatok (m.in.: nacięcie ropnia około migdałkowego, płukanie ucha);
- leczenia infekcji górnych dróg oddechowych;
- leczenia przewlekłych katarów, zapalenia zatok, zapalenia ucha;
- badań do celów medycyny pracy;
- oraz szeregu innych chorób, które upośledzają strukturę i funkcję uszu, nosa, krtani, czy gardła.
Nasz specjalista:
Grafik:
-
Czwartek
9.00-12.00
Danuta Bartczak
Specjalista I° w dziedzinie otolaryngologii. Przyjmuje dorosłych i dzieci (od 7 r.ż.).
Lekarz medycyny rodzinnej, specjalizacja z medycyny pracy.
Lek. Danuta Bartczak pracowała w Szpitalu Wolski im. dr Anny , w Szpitalu Klinicznym ul. Banacha oraz w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Niekłańska.
Świadczymy również usługi badania słuchu:
1. OTOEMISJA AKUSTYCZNA (OAE) dla dzieci od urodzenia służy do oceny funkcjonowania ucha wewnętrznego i ucha środkowego oraz wykrywania ewentualnych zaburzeń słuchu. Jest to bezinwazyjny test, który może być szczególnie przydatny w badaniu słuchu niemowląt, małych dzieci i innych pacjentów, którzy nie są w stanie współpracować w tradycyjnych badaniach słuchu.
Główne cele otoemisji:
– ocena stanu ucha wewnętrznego oraz środkowego
– wykrywanie wrodzonych wad słuchu u noworodków: Badanie otoemisji jest szczególnie użyteczne do wczesnego wykrywania niektórych rodzajów wrodzonych wad słuchu u noworodków, co umożliwia szybkie podjęcie działań terapeutycznych,
– diagnostyka uszkodzeń słuchu.
Jest to jeden z wielu testów stosowanych w ocenie słuchu i jest skuteczną metodą diagnostyczną do identyfikacji ewentualnych problemów słuchowych u pacjentów w różnym wieku.
2. AUDIOMETRIA TONALNA (AT) dla dzieci od 6 r.ż. test diagnostyczny, który pozwala ocenić zdolność słuchową pacjenta w zakresie częstotliwości i głośności dźwięków. Jest to jedno z podstawowych badań wykorzystywanych w audiologii do identyfikacji różnych typów i stopni utraty słuchu oraz do monitorowania stanu słuchu pacjentów.
Główne cele audiometrii tonalnej to:
– wykrywanie utraty słuchu: badanie pozwala zidentyfikować czy pacjent ma problemy ze słyszeniem i ocenić, czy występuje utrata słuchu oraz jeśli tak, to jakiego typu i jakiego stopnia
– klasyfikacja utraty słuchu: Audiometria tonalna pozwala sklasyfikować rodzaj utraty słuchu, co ma kluczowe znaczenie dla dalszego postępowania diagnostycznego i terapeutycznego
– monitorowanie stanu słuchu: wykonanie audiometrii tonalnej u pacjentów z istniejącymi problemami słuchowymi pozwala na okresowe śledzenie ich stanu słuchu i monitorowanie ewentualnych zmian
– ocena skuteczności leczenia
– ocenianie zdolności słuchu w różnych zakresach częstotliwości i poziomach głośności: audiometria tonalna dostarcza szczegółowych informacji na temat zdolności słuchu pacjenta w różnych obszarach częstotliwości dźwięków.
Audiometria tonalna jest niezbędnym narzędziem w diagnostyce zaburzeń słuchu i pozwala na indywidualizację planu leczenia i rehabilitacji słuchu dla każdego pacjenta. Jest również używana w badaniach przesiewowych w celu wczesnego wykrywania problemów słuchowych u niemowląt, dzieci i dorosłych.
3. TYMPANOMETRIA dla dzieci od urodzenia test audiologiczny, który służy do oceny funkcji ucha środkowego. Tympanometria pomaga zidentyfikować obecność i rodzaj zaburzeń w uchu środkowym.
Główne cele tympanometrii to wykrywanie zaburzeń w uchu środkowym.
Tympanometria jest ważnym narzędziem w diagnozie i monitorowaniu stanu ucha środkowego i może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Jest również często wykorzystywana w badaniach przesiewowych u dzieci, aby wcześnie wykryć potencjalne problemy słuchowe i odpowiednio zareagować.
4. AUDIOMETRIA IMPEDANCYJNA (AI) dla dzieci od urodzenia
test audiologiczny, który służy do oceny funkcji ucha środkowego z odruchami strzemiączkowymi.
WSZYSTKIE BADANIA MOŻNA WYKONYWAĆ DOROSŁYM